Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 657 вопросов и 6 445 963 ответов!

Культура мовлення — це духовне обличчя людини. Вона свідчить про загальний розвиток особистості, ступінь прилучення її до духовних багатств рідного

5-9 класс

народу й надбань усього людства.

Основою мовленнєвої культури є грамотність, тобто дотримання загальноприйнятих літературних норм у користуванні лексичними, фонетичними, морфологічними, синтаксичними і стилістичними засобами мови.

Але цим поняття мовленнєвої культури не вичерпується. Мовлення має бути не тільки правильним, а й лексично багатим, синтаксично різноманітним.

Щоб цього досягти, слід вслухатися в живе мовлення, вдумливо читати політичну, художню, наукову літературу, звертаючи при цьому увагу на вживання окремих слів, на особливо вдалі висловлювання, на побудову речень, користуватися словниками. Треба активно розвивати своє мовлення: усно й письмово викладати думки, виправляти себе, перебудовувати сказане, шукати найкращі й найдоцільніші варіанти висловлювання.

Культура мовлення тісно пов'язана з культурою мислення. Якщо людина ясно, логічно мислить, то й мовлення в неї ясне, логічне. І навпаки, якщо в людини немає думок, якщо вона говорить про те, чого не розуміє або не знає, то й мовлення в неї плутане, беззмістовне, захаращене зайвими словами, непотрібними красивостями. Мовлення тоді гарне, коли воно якнайповніше і якнайточніше передає думки чи малює образи, зрозуміле і легко сприймається.

Грамотне, багате мовлення — не тільки ефективний засіб передачі й сприйняття думок та образів. Це й вияв поваги до людей, з якими спілкуєшся, до народу, який створив цю мову.

Запишіть основні тези тексту.

Dashachakileva 21 авг. 2014 г., 2:25:29 (9 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
Maruska223
21 авг. 2014 г., 3:23:52 (9 лет назад)

Культура мовлення — це духовне обличчя людини.
Основою мовленнєвої культури є грамотність, тобто дотримання загальноприйнятих літературних норм. 

Ответить

Читайте также

рішіть будь ласка продовжіть твір дальше але трохи багато напишіть... плис Дуб та Берізка ...На території санаторію «Діброва» зросли поруч Дуб та

Берізка. Дуб виріс міцним і могутнім, з північного боку схилу до річки, а біла Берізка виросла ніжною і стрункою, майже біля самої води.

Щороку Дуб з нетерпінням чекав сезону літніх відпусток, коли приїдуть люди і почнуть свій активний відпочинок. Дубу, звичайно, було не зрозуміло, чому люди так поводяться. Особливо дивним здавалося те, що вдень люди випускали з роту багато диму, в той час як він, могутній дуб, ночами виробляв для них кисень. Але, незважаючи ні на що, він був щасливий створювати для них тінь у спекотний день і впускати жолуді, щоб діти могли ними гратися.

Але одного разу в тому лісі сталося нещастя. Один відпочиваючий чогось випив і, через необережність, забув загасити недопалок від своєї цигарки. І в лісі почалася жахлива пожежа. Диму було стільки, що блакитного неба не було видно зовсім. А спека стояла така страшна, що ніхто з дерев вже й не сподівався вижити.

Добре, що відпочиваючих було багато, і вогонь помітили відразу. Пожежники приїхали швидко і моментом впоралися з такою страшною небезпекою, як пожежа у лісі. Але у багатьох дерев встигла обгоріти кора.

Коли пожежники поїхали і метушня вляглася, Дуб подумав: «Скільки ж часу тепер знадобиться всьому лісу, щоб переробити цей дим в чисте повітря! І скільки згоріло жолудів, з яких вже наступного року могли б вирости молоді дубочки!»

На щастя, до нашого Дуба вогонь не дійшов, і Дуб знову замислився: «Скільки ж часу потрібно Людині, щоб вона прийшла до тверезого способу життя?»

Не знайшовши відповіді, він звернувся до Берізки:

— Послухай, я такий сильний і могутній, а нічого зробити не можу, щоб цього більше не повторилося.

А Берізка йому й відповідає:

— Так робити-то, власне, нічого й не треба. Тому, що людина — це така істота, яка вчиться на своїх помилках. І стільки століть витрачає час на знищення свого здоров'я. А потім розповідає, що тільки дурні вчаться на своїх помилках, вважаючи себе найрозумнішою істотою на планеті. Скажи, яка ж вона після цього Homo Sapiens? Адже дивися, як просто живемо ми, в гармонії з природою, і як вона про нас піклується, якщо їй не заважає людина.

А далі вона розповіла про те, що видно їй зі свого бережка. І як було б добре, якби Людина поводилася по-іншому, якби всі люди жили тверезо...

Автор оповідання: О.А.Видиборець

* * *

Що саме розповіла Берізка Дубу далі, нам поки що не відомо. Пропонуємо Вам самим спробувати про це подумати і написати продовження цієї історії.

Ми віримо, що з Ваших розповідей вийде найкраща казка

дописати твір Одного разу ми з мамою (татом, бабусею, дідусем) йшли парком. На лавочках сиділи молоді мами, гойдаючи колиски; заклопотані подіями у світі

чоловіки читали газети; грали в шахи пенсіонери; бавилися з онуками бабусі. Я вдивлявся(вдивлялася) в їхні обличчя, намагаючись угадати, які вони, ці люди, про що думають, ким працюють чи працювали. Раптом мій погляд зупинився на сивій жінці, яка сиділа задумливо й самотньо.
- А ти знаєш, це незвичайна жінка, - сказала мама (тато, бабуся, дідусь).

2 Познач правильне продовження думки п2 Познач правильне продовження думки про те, для чого служить

«нове».
а) для зв’язку речень у тексті; в) для висловлення оцінки;
б) для вираження емоцій; Г) для подальшого розгортання змісту.
3 Познач місце «відомого» в реченні за прямого порядку слів.
а) усередині речення; в) на передостанньому місці;
б) наприкінці речення; Г) на початку речення.
Прочитай текст. Виконай завдання 4—6.
(1) Звали нашого дiда, як я вже потiм довiдавсь, Семеном. (2) Вiн був високий i ху-
дий, i чоло в нього високе, хвилясте довге волосся сиве, а борода бiла. (3) Пахнув дiд
теплою землею i трохи млином. (4) Вiн був письменний по-церковному i в недiлю
любив урочисто читати Псалтир. (5) Нi дiд, нi ми не розумiли прочитаного, i це за-
вжди хвилювало нас, як дивна таємниця, що надавала прочитаному особливого,
небуденного смислу. (За О. Довженком)
4 Визнач, скільки мікротем у поданому тексті.
а п’ять; в дві;
б три; Г одна.
5 Визнач, до якого типу зв’язного мовлення належить подане ССЦ.
а розповідь; в роздум;
б опис; Г комбінований.
6 Познач засіб міжфразного зв’язку між 1 і 2 реченнями в поданому ССЦ.
а лексичний повтор; в займенник;
б синоніми; Г частка.
7 Напиши, якою частиною тексту є кожне з речень.
В iсторiї кожної лiтератури є книги, якi позначають
вiхи сходження культури того чи iншого народу
до духовних висот людства.



Вы находитесь на странице вопроса "Культура мовлення — це духовне обличчя людини. Вона свідчить про загальний розвиток особистості, ступінь прилучення її до духовних багатств рідного", категории "українська мова". Данный вопрос относится к разделу "5-9" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "українська мова". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.