Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 664 вопросов и 6 445 979 ответов!

Прочитайте словосполучення. Визначте, яку мовну норму порушено, випрате помилки.

10-11 класс

Довести для відома. Виділити кошти для підручників. Дякуючи підтримці. Проректор по науковій роботі. Пожиточний мінімум. Відстаючі студенти. Займатися своєю справою. Курси по вивченню української мови. Це не складає вийнятку. Мало імущі громодянини. Накаляти пристасті. Саме важливе питання. Повістка дня.

Дякую)

Adamovat76 09 дек. 2016 г., 7:51:42 (7 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
Perlikova83
09 дек. 2016 г., 9:44:34 (7 лет назад)

Довести до відома. Виділити кошти на підручники. Завдяки підтримці. Проректор з наукової роботи. Прожитковий мінімум. Студенти, які відстають. Робити свою справу. Курси з вивчення української мови. Це не виняток. Незаможні громадяни. Розпалювати пристасті. Найважливіше  питання. Порядок денний

Ответить

Другие вопросы из категории

Як цобы? как правильно писать
Фразеологізми зі словом "мрія"!

Загадки, скоромовки и пр.
Пожалуйста, на украинском очень надо!

Як розібрати речення за будовою в вправі 132.

Оленка не забуває допомогати своїй мамі.

Читайте также

Які мовні норми порушено? Дайте правильну відповідь : 1.- Мій друг читає багато преси.

2.- Завідуючий кафедрою оголосив план роботи на рік.
3.- Студенти заключили договір з університетом.
4.- Наша група виявилася малесенькою.

1.Знайдіть рядок,в якому зміна роду іменника веде до зміни значення слова: А.метод-метода,змій-змія, салат-салата;

Б.пілот-пілотка,друкар-друкарка, секретар-секретарка; В.голуб-голубка,кухар-кухарка,журналіст-журналістка. 2.Знайдіть рядок, в якому всі іменники середнього роду: А.хінді,ревю,прес-аташе, галіфе, фрау; Б.кашпо, пюре, таксі, лото, ескімо; В.цунамі, метро, торнадо, Сочі, леді; 3.Знайдіть рядок, в якому всі іменники в родовому відмінку однини мають закінчення А: А.Кривий Ріг,понеділок, степ, будинок, метр; Б.дуб, Дніпро, атом, літр, сарай; В.гнів, вересень,інститут, зошит,Дорошенко. 4.В якому рядку всі граматичні форми займенників правильні: А.свойого, собі, твоїми, нашому, ні з чим, з тобою; Б.цеї, нашого, мого,нічиїм, до когось, чиєму; В.абиким, ні з чим, до ньго, будь-якими, нашим, свого. 5.Виправте речення. 1.Моя сукня бордовіша за твою.2.Вітчим став для неї самою близькою людиною. 3. Жінка чекала більш конкретнішої відповіді на своє питання. 4.Золотіших рук як у тебе немає ні в кого. 6.Виправте помилки у реченнях. 1.17 травня 1990 року мною в Перемилянську райзаготконтору здана шипшина в кількості 28 кілограм.2.Я особисто за 10 місяців на очищенні каналів перемістив понад 60 тисяч кубометрів грунту.3.Молодим тваринникам у роботі допомагали дружба і завзяття.І вони успішно впоралися із завданням.4.На ескаваторі працює Іван з Максимом,він нещодавно повернувся з лав армії. 7.Поєднайте числівники з іменниками і поставте їх у форму родового й орудного відмінків: 4(дівчина) , 3 (міністр) , 6 (слово) , 7 (кореспондент). 8.Прочитайте текст.З'ясуйте до якого стилю він належить.Підкресліть як член речення дієприслівники і визначте, яку стилістичну роль вони виконують?Доповніть текст власними роздумами(10 речень). З дистанції декількох десятирічь письменник чітко простежує життєвий шлях свого героя. Підводячи підсумки, згадуючи, герой вихоплює з минулого фрагменти й епізоди,максимально насичені історичним змістом, і об'єднує їх,усвідомлюючи справжнє місце і значення кожного в складному ритмі свого життя . Події, що в більшості випадків складають основу сюжету, відступають на задній план, інколи об"єднуючи окремі етапи життя ледь помітною пунктирною лінією.

Мовним нормам НЕ відповідає словосполучення

а) Франківська рима
б) Шевченківські вірші
в) Езопова мова
г) Нобелівська премія

Прочитайте висловлювання, визначте його стиль, свою думку обґрунтуйте.

Комп’ютерний сленг — набір стилістично маркованих
слів, не властивих літературній мові, які початково використовувалися
членами ізольованих груп комп’ютерників, але з часом почали вживатися
повсюдно широким колом людей, які користуються комп’ютерами і в
професійній, і в побутовій сфері і в яких виникає потреба «полегшеного»
варіанта спілкування. Основний мотив, за яким користувачі послуговуються
сленгом, — це бажання виокремитися і тим самим самоствердитися. Людина,
яка вживає сленг, позиціонує себе як «професіонала» в комп’ютерах
(незалежно від реальних знань).
Комп’ютерному сленгові притаманне знижене стилістичне забарвлення,
тому його використання надає розмові невимушеного, інколи гумористичного
відтінку. Комп’ютерний сленг — живий і динамічний шар української мови.



Вы находитесь на странице вопроса "Прочитайте словосполучення. Визначте, яку мовну норму порушено, випрате помилки.", категории "українська мова". Данный вопрос относится к разделу "10-11" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "українська мова". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.