Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 663 вопросов и 6 445 976 ответов!

твір на тему морально-етичний портрет українців

5-9 класс

Devidrus 31 окт. 2014 г., 11:04:18 (9 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
Mikus
31 окт. 2014 г., 13:32:36 (9 лет назад)

Можно так написать.Можете выбрать предложения.
Нація — це велика, стала група людей, об'єднаних спільним походженням та історією, мовою, культурою, самосвідомістю та певними інтересами. Нація - це явище історичне, яке виникає на певному етапі розвитку людства. Швидке формування сучасних націй відбувається у період розвитку капіталістичних відносин. Важливою умовою формування нації є зростання національної самосвідомості: свідомого згуртування та об'єднання дій її різних представників не тільки на грунті усвідомлених ними спільних рис або спільного минулого, але й на грунті розуміння ними головних національних інтересів і вироблених спільних цілей (визвольної національної боротьби, національного відродження, розбудови національної державності тощо), досягнення яких сприяло б розквіту й зміцненню цієї нації.

Геніальними виразниками самосвідомості українського народу на різних етапах його історичного розвитку були Т. Шевченко, М. Драгоманов, М. Грушевський та інші.

На формування української нації справив вплив ряд чинників. Однобічне профілювання економіки України і перетворення її на сировинний придаток Росії, поява значної маси незайнятих селян активізували міграційні процеси, перемішування населення.
Консолідуючим чинником становлення української нації виступала рідна мова. У цей період українська мова сформувалася як літературна, що мало ще тісніше згуртувати українців. Великого значення набули наукові праці з історії та граматики української мови Олександра Потебні, Павла Житецького, Агатангела Кримського. Розширювали сфери вживання української мови й двомовні словники. Уже на початку XX ст. у світ вийшов упорядкований Борисом Грінченком чотиритомний словник української мови. Та найбільше сприяла розвитку української літературної мови художня література. Панас Мирний та Михайло Коцюбинський, Іван Нечуй-Левицький та Леся Українка, Павло Грабовський та Іван Франко не тільки творили літературну мову, а й гуртували народ. Але на цьому шляху доводилось долати багато перешкод. На початку XX ст. 3/4 українського населення було неписьменним; українство перебувало під гнітом економічних, політичних, соціальних, національних та інших проблем.

Для подолання всіх перепон на шляху творення нації потрібно було просвітити народ, підняти його на боротьбу за національне визволення.

Ответить

Другие вопросы из категории

Постав, де потрібно ,тире між підметом і складеним міменним присудком. члени .Напиши над присудками, якою частиною мови виражена

іменна частина.
Добрий початок половина діла.Нехай недобрий чоловік. Кінець ділу вінець. Бракороб і нероба одна хвороба. Коса дівоча краса. Врода дівоча шкода. Слово не полова: на вітер не викинеш. Гість перший день золото,другий день олово, третій день мідь,додому їдь.

на основі переносного значення слів складіть і запишіть висловлювання( поетичні чи прозові), у яких би були метафора, метонімія, синекдоха.

голова, колона; небо, плакати; вчинки, засліпити; вітер, грати, співати; місто, святкувати.



Вы находитесь на странице вопроса "твір на тему морально-етичний портрет українців", категории "українська мова". Данный вопрос относится к разделу "5-9" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "українська мова". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.